پرش لینک ها

ریزشبکه ها و طرح های حفاظتی

ریزشبکه ها و طرح های حفاظتی
به منظور تأمین انرژی سطح توزیع، ریزشبکه روشی است که می­ تواند در جاهایی به کار گرفته شود که DER های کوچک مقیاس را در شبکه ­های توزیع LV و همچنین MV یکپارچه سازد [1-3]. این روش به منظور تأمین بارهای الکتریکی و حرارتی مشترکین، به صورت محلی و به طور همزمان برق و حرارت تولید می­ کند. واحدهای DER متعارف مستقل جدا از هم که با راهبرد “Fit and Forget” [1] به شبکه­ ی توزیع موجود متصلند، اثرات پویای قابل توجهی بر رفتار شبکه ­ی اصلی برق دارند. در مقابل چنانچه آنها به شکل ریزشبکه ­ها با هم ادغام شده­ باشند (با کنترل ­کننده­ های هوشمند)، ایمنی و پایداری کلی سیستم توزیع را می ­توان ارتقاء داد. ریزشبکه ­ ها می ­توانند به صورت همزمان با شبکه­ ی اصلی مستقلاً به عنوان جزایر خودمختار عمل کنند [4-10]. بطور معمول آنها به شبکه­ ی اصلی برق متصلند، اما هنوز قابلیت جداسازی خود را از شبکه ­ی اصلی در صورت وجود اختلال در آن، دارا می­ باشند. این به مشترکان عملکردی مقرون به صرفه و پایدار ارائه می ­دهد.
تصویر زیر پیکربندی یک ریزشبکه­ ی معمولی را نشان می ­دهد. همانگونه که در تصویر نشان داده شده­ است، یک ریزشبکه گروهی خود مختار متشکل از ریزساختارهای قابل کنترل “اتصال و اجرا” و دستگاه ­های ذخیره ­ساز انرژی است که بطور بهینه نصب شده و به شیوه ­ای عمل می ­کنند که برای مشترکین مفید است [11]. در واقع ریز منابع DER های تجدیدپذیر/غیرمتعارفی هستند که توسط مجموعه­ ی متنوعی از محرک ­های قابل کنترل حاصل می­ شوند. به منظور فراهم ساختن عملکرد انعطاف­ پذیر ریز منابع، دستگاه ­های ذخیره ­ساز از طریق مدیریت طرف تقاضا با استفاده از کنترلگرهای ریزمنابع (MC ها) خود در سیستم گنجانده می­ شوند. کنترلگرهای MC مبتنی بر الکترونیک قدرت، کنترل­ های محلی ریزمنابع و دستگاه­ های ذخیره­ ساز انرژی را اجرا می ­نمایند، که این در حفظ تعادل انرژی و کیفیت توان در سیستم مفید است.
ریز شبکه خود را به شکل یک واحد کنترل­ شده ­ی منفرد از بارهای حرارتی و برقی دارای تولید محلی برای شبکه­ ی اصلی برق نشان می ­دهد، که این ویژگی برجسته­ ای برای یک عملکرد پایدار است [12-14]. انعطاف ­پذیری مورد نیاز، ایمنی و قابلیت اطمینان عملکردی میان ریز منابع و سیستم توزیع AC پیرامون آن توسط یک رابط الکترونیک قدرت پیشرفته (PEI) فراهم شده­ است، این رابط رضایتمندی مشترکان را در پی خواهد داشت. دیگر ویژگی­ های ریز شبکه که شبکه ­ی اصلی را نیز بهره ­مند می­ سازد، توانایی آن در کاهش تراکم، کاهش نیازهای فوری به افزایش تولید، افزایش پایداری سیستم، واکنش به تغییرات سریع در بارها و حفظ کیفیت عرضه به مشترکان، هستند [15-18]. ریز شبکه می ­تواند بطور بالقوه مزایای بسیاری برای شبکه­ ی اصلی برق فراهم نماید، زیرا ریزشبکه­ ها، شبکه­ های LV و MV حقیقتاً فعالی هستند که آنها را قادر به افزایش بهره­ وری عملیاتی خود و بهبود قابلیت اطمینان و کیفیت سرویس ­ها جهت اقناع مشترکان، می­ سازد. با این وجود، هنوز هم با احتیاط به مسائل مختلف فنی و نظارتی پرداخته می ­شود، این مسائل نیازمند مقادیر قابل توجهی کارهای پژوهشی در سراسر جهان هستند [19-21]. یکی از مسائل مورد بررسی، ریزشبکه، بخش ­های آن و طرح های مختلف حفاظتی پیشنهادشده در دهه ­های اخیر جهت حفاظت از ریزشبکه­ ها در مقابل انواع مختلف خطاست.

 

ریزشبکه ها و طرح های حفاظتی ✅ DER های کوچک مقیاس ✅ ترجمه تخصصی مقاله برق
پیکربندی یک ریزشبکه نوعی
این مقاله مروری کامل بر طرح ­هایی است که در حال حاضر جهت پرداختن به مسائل حفاظتی ریزشبکه در هر دو حالت عملیاتی جدا از شبکه و متصل به شبکه ارائه می ­نماید. (ادامه دارد …)
[1] در جایی چیزی نصب شده ­باشد و شخص به این خاطر که به ندرت آن را می­ بیند، حتی به وجود آن توجه نکرده باشد.
مقاله کامل را اینجا ببینید

دانلود مقاله لاتین

سفــــارش ترجمـــه

می خوای از فایلای با ارزشی که داری درآمد داشته باشی؟ باهامون تماس بگیر